Dikur

Video e rrallë/ Kur gjyshi i Kim Young Un vizitonte Shqipërinë dhe takonte Enver Hoxhën
               Publikuar në : 10:00 - 28/08/18 |
mapo.al

Në mesin e viteve ’50 Kim Il Sung (Gjyshi i Kim Young Un, diktatorit të sotëm të Koresë së Veriut) vizitoi Shqipërinë dhe u prit nga personalitetet më të larta të vendit…


Kim Il Sung ishte lideri suprem i Koresë së Veriut nga viti 1948 deri neë vitin 1994…

Shihni pritjen që iu beë në Shqiperi, por edhe ngjashmërinë që ka me nipin e tij që sot drejton Koreneë e Veriut 


Etiketa: , , ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas