Kronika

Korçë, kapen 20 refugjatë sirianë e irakianë, mes tyre fëmijë
               Publikuar në : 12:21 - 10/08/18 |
mapo.al

Në Korçë janë kapur 20 refugjatë me shtetësi siriane, irakiane dhe palestineze.


Midis tyre ka femra dhe fëmijë.

Refugjatët u kapën në fshatrat Trestenik, Vishoticë dhe Braçaj.

Atyre u janë marrë deklaratat në Drejtorinë e kufirit dhe migracionit dhe u nisën drejt qendrës së azilkërkuesve në Tiranë.


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas