Bota

92-vjeçarja vret djalin që donte ta çonte në azil
               Publikuar në : 21:27 - 04/07/18 |
mapo.al

“Fsheha dy pistoleta poshtë robdëshambrit. Njërën e kisha blerë në vitin 1970, njëra ishte e tim shoqi.  Hyra në dhomë, u përballa me të dhe e qëllova disa herë”.


Ky është rrëfimi ngjethës i një gruaje 92-vjeçare në Arizona të Amerikës, e cila hyri në sallën e gjyqit me një karrocë paralitikësh.

Ana Mae Blessing kishte gjashtë muaj që jetonte me djalin e saj 72-vjeçar dhe të dashurën e tij. Pasi ishte ankuar për mënyrën se si po trajtohej, i biri kishte kërkuar ta çonte në azil.

Tashmë ajo do të mbahet në burg për rrëmbim personi dhe vrasje me paramendim.loading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas