Bota

92-vjeçarja vret djalin që donte ta çonte në azil

“Fsheha dy pistoleta poshtë robdëshambrit. Njërën e kisha blerë në vitin 1970, njëra ishte e tim shoqi.  Hyra në dhomë, u përballa me të dhe e qëllova disa herë”.

Ky është rrëfimi ngjethës i një gruaje 92-vjeçare në Arizona të Amerikës, e cila hyri në sallën e gjyqit me një karrocë paralitikësh.

Ana Mae Blessing kishte gjashtë muaj që jetonte me djalin e saj 72-vjeçar dhe të dashurën e tij. Pasi ishte ankuar për mënyrën se si po trajtohej, i biri kishte kërkuar ta çonte në azil.

Tashmë ajo do të mbahet në burg për rrëmbim personi dhe vrasje me paramendim.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas