Bota

9 anëtarë të së njëjtës familje në mesin e 17 viktimave


               Publikuar në : 11:00 - 21/07/18 |
mapo.al

9 anëtarë të së njëjtës familje janë në mesin e 17 të mbyturve pasi një varkë turistike u fundos në liqenin e Mizurit në SHBA.


Sipas medias amerikane mbytja e varkës amfibe, e cila ecën edhe në tokë, ndodhi për shkak të një stuhie që përfshiu shtetin e Mizurit mbrëmjen e së enjtes. Por, një e afërme e viktimave tha se kapiteni i varkës turistike u kishte thënë turistëve të mos vendosnin jelekët e shpëtimit.

Në mjetin lundrues, ndodheshin 31 persona, ndërsa grupet e kërkim-shpëtimit po kërkojnë për të tjerë të zhdukur. Fillimisht të premten u raportua për 11 të mbytur dhe 7 të mbijetuar, por bilanci u bë më tragjik me kalimin e orëve.

Autoritetet e Mizurit thanë se mosha e viktimave varion nga 1 në 70 vjeç.

Kam humbur të gjithë fëmijët, kam humbur bashkëshortin, vjehrrën dhe vjehrrin, xhaxhanë, kunatën dhe nipin. Mbijetova, por kjo është vërtetë e vështirë”, tha për “Fox News” Tia Coleman, një prej 2 të mbijetuarave nga familja që humbi 9 anëtarë. /tvklan.al


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas