Kryesore, ShowBiz

8 muaj burg ‘Hacker’-it i cili publikoi fotot nudo të yjeve të Hollivudit

Një 26-vjeçar nga Konektikati i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, i cili u fut në më shumë se 200 llogari iCloud të yjeve të Hollivudit, është dënuar me 8 muaj burg.


George Garofano postoi në rrjet foto nudo të Jennifer Lawrence, Kirsten Dunst dhe Kate Upton, pasi i kishte marrë ato nga llogaritë iCloud.

Sipas “Connecticut Post”, pasi të dalë nga burgu, “hacker”-i do të jetë për 3 vite në liri të mbikqyrur dhe do të bëjë 60 orë punë për komunitetin.

Publikimi i fotove nudo të yjeve të Hollivudit u bë në vitin 2014.

 

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas