Kryesore

“5000 USD nëse keni një ide”, Rama: Aplikoni deri më 30 shtator
               Publikuar në : 17:51 - 17/09/18 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama iu ka bërë thirrje atyre që kanë ide për të krijuar një sipërmarrje apo biznes që punëson të rinj të përfitojnë nga programi i Vetëpunësimit të Shërbimit Kombëtar të Punës.


Bëhet fjalë për një grant prej 5 mijë dollarësh dhe afati i dorëzimin e aplikimeve mbyllet më 30 shtator.

STATUSI I KRYEMINISTRIT
Nëse keni një ide për të krijuar një sipërmarrje apo biznes, ku punësohen të rinj të moshës 18-30 vjeç, ju mund të aplikoni në Programin e Vetëpunësimit të Shërbimit Kombëtar të Punës🤝

Ju mund të fitoni një mbështetje financiare për t’i dhënë jetë idesë tuaj dhe krijuar njohuritë e nevojshme në menaxhimin e biznesit👍

Granti i Start Up-it tuaj është deri në 5000 USD dhe afati për dorëzimin e aplikimeve mbyllet më 30 shtator😊

 


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas