Arkiva

5 pyetjet që duhet t’ia shtroni vetes suaj, para se të shlyeni Facebook-un


               Publikuar në : 19:12 - 29/03/18 |
mapo.al

Para se të fshini llogarinë tuaj në rrjetin më të madh social, që bota ka parë ndonjëherë, a keni pyetur veten rreth rrethanave sociale e teknologjike post-festum, dmth., pasi ju të fshini atë, dhe se si do të arrini t’i menaxhoni lidhjet e juaja, meqënëse teknologjia veq ka pushtuar jetën sociale të gjithësecilit.


Si pasojë, para se të merrni një vendim të tillë, pyesni veten këto 5 pyetje:

Si do t’i ndikoj marrëdhëniet e juaja biznesore, kur e dijmë që Facebook për vite ka mbetur shtylla kryesore e strategjive të marketingut në fushën e teknologjisë. Tesla e fshiu llogarinë, por kjo vetëm pasi nuk e kishte përdorur asnjëherë atë për marrëdhënie të gjera publike;
Sa shumë të dhëna keni publikuar në llogari;
A i besoni Mark Zuckenberg-ut;
A i besoni industrisë teknologjike në përgjithësi;
A do pendoheni, pasi ta merni një vendim të tillë.

 


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas