Kryesore

3.4 mln € në Toyota Yaris, rregjistrohet padia e Ballës për Bashën…

Gjykata Penale e Tiranës ka rregjistuar padinë e kryetarit të grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ndaj kryetarit të PD-së, Lulzim Basha.

Padia përfundoi në Gjykatën e Tiranës pas shpalljes së moskompetencës nga Gjykata e Krimeve të Rënda.  Seanca e parë për këtë padi do të zhvillohet në mes të tetorit si pasoje e ngarkeses se krijuar për gjyqtarët pas pushimeve dhe dosjeve të prapambetura.Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla kallëzoi penalisht kreun e PD-së, Lulzim Basha, pas akuzave që ky i fundit i bëri për një sasi prej 3.4 milionë eurosh, e kapur në portin e Durrësit në muajin qershor.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas