Kryesore

25 vjet publicistikë politike e Preç Zogaj, UET-Press e sjell në 3 vëllime


               Publikuar në : 20:09 - 13/11/18 |
mapo.al

Publicistika politike e shkrimtarit dhe publicistit Preç Zogaj vjen në një kolanë të veçantë nën titullin “Nga fillimi në fund”, nën logon e UET-Press.


Një kolanë që përmbledh botimet prej 10 librash të autorit duke nisur nga libri “Vera e përjetshme”, “Rënia e zgjedhjeve”, “Lufta jo civile”, “Paradhoma e një presidenti”, “Nga hiri”, “Finalja”, “Të gjithë nëpër vëndet e tyre” apo “Në kërkim të zgjedhjeve të humbura”.

Kjo kolanë është një vëzhgim i hollësishëm në ngjarjet më të rëndësishme që kanë shoqëruar vendin në këto dy dekadat e fundit nga një protagonist që ka qenë shumë pranë këtyre zhvillimeve.

Analiza e Zogajt është e thellë jo vetëm si një kronikan por dhe si një vëzhgues që kërkon të gjejë arsyet që shpesh kanë sjellë keqkuptime apo lëvizjet e gabuara të politikës.

Zogaj vjen në Panairin e 21 të librit dhe me ribotimin e librit me 101 poezi dashurie “In Love” pas suksesit që ky botim pati në edicionin e Panairit të kaluar.

<
>
zogaj1 zogaj2 zogaj3


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas