Kronika

“24-vjeçari vrasës mesazh Ramës në Facebook para arrestimit”. Mediat amerikane jehonë masakrës së Selenicës
               Publikuar në : 19:46 - 12/08/18 |
mapo.al

Vrasja e Selenicës ka tërhequr vëmendjen edhe të mediave amerikane sikurse është Fox News.


Kjo e fundit shkruan se Zykaj i ka dërguar medazh në Facebook edhe kryeministrit Rama.

Shkrimi i kanalit televiziv amerikan

Një shqiptar i dyshuar për vrasjen e tetë të afërmve të tij u arrestua të shtunën pas një trazire prej 12 orësh gjatë së cilës ai dërgoi mesazhe të tmerrshme nëpërmjet Facebook në adresë të kryeministrit të vendit. Policia e Shtetit Shqiptar tha se Ridvan Zykaj, 24 vjeç, kishte pranuar se vrau kushërinjtë dhe anëtarët e tjerë të familjes me një armë Kalashnikov.

Teksa ishte në arrati, 24-vjeçari sfidoi kryeministrin shqiptar Edi Rama në Facebook për ta gjetur atë.

Zykaj është akuzuar për vrasjen e të vrarit, gruas së tij të madh dhe dy djemve dhe anëtarëve të tjerë të familjes së tyre të zgjeruar të premten.

Mediat vendase njoftuan se ajo u zhvillua në një drekë familjare ku një nga viktimat akuzoi Zykajn për vjedhjen e gjelave të tyre, sipas Reuters. Autoritetet thanë se kapja e tij ishte e komplikuar, sepse ai ishte çoban dhe e njihte mirë zonën e Shqipërisë jugore. Pasi u arrestua, ai i tha policisë se ishin të vonuar, sipas Sky Neës. Zykaj është akuzuar për vrasjen e më shumë se dy personave, një akuzë që mund të çojë në burgim të përjetshëm.

 

Shkrimi i FOX NEWS


Etiketa: , , ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas