Kronika, Kryesore

“24-vjeçari vrasës mesazh Ramës në Facebook para arrestimit”. Mediat amerikane jehonë masakrës së Selenicës

Vrasja e Selenicës ka tërhequr vëmendjen edhe të mediave amerikane sikurse është Fox News.

Kjo e fundit shkruan se Zykaj i ka dërguar medazh në Facebook edhe kryeministrit Rama.Shkrimi i kanalit televiziv amerikan

Një shqiptar i dyshuar për vrasjen e tetë të afërmve të tij u arrestua të shtunën pas një trazire prej 12 orësh gjatë së cilës ai dërgoi mesazhe të tmerrshme nëpërmjet Facebook në adresë të kryeministrit të vendit. Policia e Shtetit Shqiptar tha se Ridvan Zykaj, 24 vjeç, kishte pranuar se vrau kushërinjtë dhe anëtarët e tjerë të familjes me një armë Kalashnikov.

Teksa ishte në arrati, 24-vjeçari sfidoi kryeministrin shqiptar Edi Rama në Facebook për ta gjetur atë.

Zykaj është akuzuar për vrasjen e të vrarit, gruas së tij të madh dhe dy djemve dhe anëtarëve të tjerë të familjes së tyre të zgjeruar të premten.

Mediat vendase njoftuan se ajo u zhvillua në një drekë familjare ku një nga viktimat akuzoi Zykajn për vjedhjen e gjelave të tyre, sipas Reuters. Autoritetet thanë se kapja e tij ishte e komplikuar, sepse ai ishte çoban dhe e njihte mirë zonën e Shqipërisë jugore. Pasi u arrestua, ai i tha policisë se ishin të vonuar, sipas Sky Neës. Zykaj është akuzuar për vrasjen e më shumë se dy personave, një akuzë që mund të çojë në burgim të përjetshëm.

 

Shkrimi i FOX NEWS

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas