Ballina Aktualitet Tepelenë/ Kapen 500 kg drogë, policia vë 1 person në pranga

Tepelenë/ Kapen 500 kg drogë, policia vë 1 person në pranga


Një sasi e konsiderueshme droge është sekuestruar në Tepelenë këtë të martë. Sipas të dhënave paraprake, sasia e lëndës narkotike është rreth 500 kg, ndërsa një person është arrestuar.

Policia e Tepelenës ka sekuestruar rreth 500 kg hashash dhe burime nga policia, bënë me dije se droga u kap në fshatin Kordhaj.


Mësohet se në pranga ka rënë një person dhe ai është Zeman Kordha.

Deri tani nuk dihen detaje nga operacioni në fjalë, ndërsa pritet një reagim zyrtar nga policia.SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here