Ballina Aktualitet Skrapar: Arrestohet shoferi i furgonit që aksidentoi nxënësit, ja përse akuzohet

Skrapar: Arrestohet shoferi i furgonit që aksidentoi nxënësit, ja përse akuzohet


Policia e Skraparit ka arrestuar shoferin e furgonit, i cili një ditë më parë u aksidentua teksa po transportonte nxënës shkolle.

Si pasojë e aksidentit, 10 nxënës mbetën të plagosur, një prej të cilëve u dërgua në Spitalin e Traumës në Tiranë.


“Më datë 12.03.2018, nga Specialistët e Seksionit për Qarkullimin Rrugor u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit Astrit Hysi, 52 vjeç, banues në fshatin Vërzhezhë, Skrapar.

Arrestimi i tij u bë pasi në rrugën dytësore Vërzhezhë – Çorovodë, në vendin e quajtur “Kthesa e Minos”, duke drejtuar mjetin tip Benz autobuz, me targa AA 245 KE humbi kontrollin e mjetit dhe doli nga rruga duke u përmbysur në përrua, ku për pasojë u lënduan nxënësit që udhëtonin me këtë automjet”, sqaroi policia.

Mendohet se Hysi po nxitonte për të parakaluar një tjetër mjet transporti.

Qëllimi ishte që të mblidhte sa më shumë pasagjerë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat për veprën penale “Shkelje e rregullave të qarkullimit rrugor” parashikuar nga neni 290 i Kodit Penal.SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here