Ballina Aktualitet Rama sulmon LSI dhe bën ironi me gazetarët: Po më shihni në...

Rama sulmon LSI dhe bën ironi me gazetarët: Po më shihni në ëndrra


Kryeministri Edi Rama në një konferencë për media nga Elbasani teksa ka premtuar se rruga Tiranë-Elbasan do të përfundojë brenda këtij viti, ka sulmuar edhe LSI duke deklaruar se kjo rrugë ka krijuar rritje kostosh skandaloze.

“Kemi dy probleme të trashëguara, kemi dy gropa, të cilat kemi bërë përpjekje për t’i mbushur, qoftë për arsye të marrëzive të së shkuarës së largët, qoftë për babëzitë e së shkuarës së afërt. Kam parasysh rrugën Elbasan-Tiranë, një rritje kostosh skandaloze. Sidoqoftë, ajo çka jemi të vendosur të realizojmë, rruga të finalizohet përfundimisht brenda këtij viti, të lidhet përmes kësaj rruge të re Elbasani me Tiranën. Ndërkohë të ecet me segmentin që lidh Elbasanin me Korçën”, deklaroi Rama.


Nuk ka munguar ironia e kryeministrit Edi Rama me gazetarët.

Gazetarja: Dje keni njoftuar arrestime të bujshme. Sot ndodhemi në një kompleks, ku në një nga ambjentet e tij kishte një karikaturë me disa peshq të mëdhenj që përbënin kabinetin qeveritar. Ishte surprizë për ju që këta peshq janë pikërisht ministrat e kabinetit tuaj?

Edi Rama: Nuk kam lajmëruar asnjë arrestim të bujshëm, se unë nuk lajmëroj arrestime se nuk kam detyrë të arrestoj njerëz. Kështu që, kur të zgjoheni nga ëndrra ku më keni parë që bëj arrestime të mundshme, mund të bëhemi bashkë për një konferencë tjetër shtypi.

Gazetarja: Mandatin e dytë ju kemi parë të ndiqni me vëmendje rekrutimet në administratë dhe kryesisht rekrutimet për drejtues të institucioneve. A mund të na thoni se çfarë mënyre rekrutimi keni përdorur për ish-deputetin e PD, Mhill Fufi, i cili sot është drejtor i transporteve Laç?

Edi Rama: Ju më keni parë mua duke ndjekur rekrutimet, por do më keni parë në ndonjë ëndërr se unë nuk ndjek rekrutime. Rekrutimet i bëjnë institucionet dhe janë institucionet që ndjekin të gjitha procedurat. Kështu që, duke qenë se është kohë e freskët, bie edhe shi, por është një shi shumë i pranueshëm, ju sugjeroj një ecje në shi për t’u zgjuar nga gjumi dhe shpresoj që herën tjetër do jeni plotësisht të zgjuar kur të bëjmë konferencën e ardhshme.SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here