Ballina Aktualitet Ky është 34-vjeçari, të cilit i shpërtheu në dorë bomba me celular

Ky është 34-vjeçari, të cilit i shpërtheu në dorë bomba me celular


Janë publikuar fotot e Gentian Hoxhës, 34-vjeçarit që mbeti dje i plagosur pas shpërthimit të një bombe me celular që po e montonte në dyqanin e tij.

Hoxha është arrestuar sot nga policia për akuzën “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”.


Nga veprimet hetimore të kryera ka rezultuar se në ambientin dyqan riparim celularesh që ishte në përdorim nga ana e tij, dyshohet se prodhoheshin lëndë plasese me fitila detonati.

Raportohet se një bombë me celular shitej rreth 1500 euro.

Shpërthimi në servisin e celularëve në Tiranë: Ja sa kushtonte një bombë!SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here