Ballina Sport Gjyqtari i njohur shokon të ftuarit: Më kanë vënë plumb në dhomat...

Gjyqtari i njohur shokon të ftuarit: Më kanë vënë plumb në dhomat e zhveshjes


Lorenc Jemini, ish-gjytar i FIFA-s në Superligën shqiptare të futbollit ka zbuluar një fakt tronditës në studion e “Proçesit Sportiv”.

Kur po diskutohej për ngjarjet e fundit në futbollin grek, ai ka marrë fjalën dhe ka sjellë në vëmendje një histori të së shkuarës së tij kur ishte arbitër në futbollin shqiptar.


Jemini rrëfeu se e kanë kërcënuar me plumb në dhomat e zhveshjes duke shtangur të ftuarit.

“Unë kam gjetur një plumb në dhomat e zhveshjes gjatë kohës që isha gjyqtar. Do të thoshte se ‘nëse nuk fitojmë ne, të pret plumbi’. E kam çuar plumbin edhe në FSHF duke denoncuar këtë rast”, tha Jemini, por pa treguar se për cilën ndeshje bëhet fjalë.SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here