Ballina Sport Nga Kazakistani në Itali, Llullaku hedh firmën në kontratë me Virtus Entelan

Nga Kazakistani në Itali, Llullaku hedh firmën në kontratë me Virtus Entelan


Azdren Llullaku nga sot quhet zyrtarisht një futbollist i Virtus Entelën.

Sulmuesi ka nënshkruar zyrtarisht edhe kontratën me klubin e Serisë B, raporton Panorama Sport.


Sulmuesi shqiptar do të mbajë mbi shpinë fanellën me numrin 18.

“Jam i lumtur për rikthimin tim në Itali dhe të jem pjesë e kësaj skuadra” – komentoi në rrjetet sociale Llullaku pas firmosjes së kontratës.

Ai ka qenë edhe më parë në kategoritë inferiore italiane, por fakti që ishte ekstrakomunitar, kishte bërë që të mos federohej dot me klubet profesioniste.

Më herët gjatë muajit janar, Llullaku shkoi edhe në Kazakistan, dhe ishte shumë pranë firmës me klubin e Ordabasit, por në fund gjithçka dështoi, dhe shqiptari zgjodhi Virtus Entelan për të vijuar karrierën.SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here