Ballina Aktualitet Zbardhen detajet/ Takimi me Presidenten kroate, çfarë i kërkoi Meta për Ballist...

Zbardhen detajet/ Takimi me Presidenten kroate, çfarë i kërkoi Meta për Ballist Morinën


Që prej ditës së djeshme, Presidenti i Republikës Ilir Meta ndodhet në një vizitë zyrtare në Kroaci ku është takuar me homologen e tij , Kolinda Grabar-Kitarovic.

Përveç marrëdhënies mes dy shteteve, në fokus të takimit ka qenë dhe Ballist Morina, i cili ndodhet i arrestuar në ketë vend.


Gjetja e një zgjidhjeje për rastin në fjalë u disktutua mes Presidentit Meta dhe Kitarovic deri në pritje të vendimit të radhës.

Meta kërkoi takim ambasadoren kroate në Shqipëri kur Ballist Morina ishte drejt ekstradimit në Serbi.Pas këtij takimi Pas këtij takimi, Kroacia anuloi vendimin për esktradim.SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here