Ballina Sport Ish-sulmuesi i Kombëtares kundër Finos: Topolak i gënjyer dhe i përdorur edvinisht

Ish-sulmuesi i Kombëtares kundër Finos: Topolak i gënjyer dhe i përdorur edvinisht

Ish-sulmuesi i Kombëtares dhe i Vllaznisë, Roland Luçi, ka qenë tepër kritik sa i përket kandidimit të Bashkim Finos.

Ai e quan ndërhyrje në futboll këtë dhe nëpërmjet një statusi në “Facebook”, ka sqaruar se si Fino përfundoi kandidat për kreun e federatës.

“FSHF dhe testi edvinist

Gazi mashtroi Olsin, Olsi i fryu ne vesh te vellait dhe ky hodhi ne ring Baçin – kjo eshte njera ane e medaljes.
Ana tjeter eshte provokimi kryeministror ndaj biznesit te lidhur me futbollin dhe sidomos testimi i koduar qe Edi do qe ti bej “besnikeve” te vet bashkiake.

Futbolli, si nje nder simbolet e pakta qe eshte ne gjendje te dali jashte kontureve shteterore dhe te ngrej peshe shqiptaret kudo qe jane po sfidohet nga nje xhumaxhuxh politikisht i telekomanduar qe lidhjen me boten e sportit e argumenton me te qenit tifoz!

Mbas nje muaji do te perjetojme momentin kur “besniket” do ja dredhin, kur sipermarrja sportive do te tregoj dinjitet, kur faktoret votues do te demonstrojne pavaresi, kur dorashkes politike futbolli duhet ti pergjigjet me peshqirin e knockout-it te hedhur drejt topolakut te genjyer e te perdorur edvinisht.

SHPËRNDAJE

4 KOMENTET

  1. Nje ish futbollist i indoktrinuar si Luci per te cilin thone qe eshte nje berishian i semure mbeshtet korrupsionin e Dukes ne futboll.Gjithashtu per Lucin thone qe ne politike mbeshtet dhe eshte gjithmone ne anen e politikaneve vrases e te korruptuar.

  2. Do ishte me e ndershme te heshtje.mor Luc.Nuk ke fytyre ti te zesh ne goje Z Fino. Ti dhe ata si ty vetem disa politikane maskarenj mund te permendin Laje gojen mire burr legen kur permend Z Fino

    • Laj ti gojen qe del me emrin Vllaznia kur permend Vllaznin dhe shkodranet mor klysh se nuk je shkodran ti kur thu se u dashka me la gojen kur permendet nje burre 1,5 meter si Fino!

  3. mire …ore zoteri..te leme nje dinosaur hajdut dhe manipulues nderkombetar si ky derri duka…dhe mire do ti kemi punet….ore per thashetheme e kritika ..ky keshtu e ku ashtu jemi kampione….ba thuaj ti ke te veme ore zoteri….

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here