Ballina ShowBiz Princi Charles e nderon me çmim, Ed Sheeran “shkel” protokollin mbretëror

Princi Charles e nderon me çmim, Ed Sheeran “shkel” protokollin mbretëror

Këngëtari britanik Ed Sheeran ka “shkelur” protokollin mbretëror, duke vënë dorën e  tij në krahun e princ Charles, pasi ky i fundit e nderoi me “MBE”.

Ed Sheeran është nderuar me “MBE” nga Pallati Buckingham për kontributin e tij rreth gjashtë vite në muzikë.

Ai do të donte të performonte në ceremoninë mbretërore të Princit Harry dhe Meghan Markle në vitin 2018.

Ed ka punuar me artistët ndërkombëtarë Taylor Swift dhe Justin Bieber, si dhe britanikët One Direction.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here