Ballina Dikur Ankoheni për trafikun? Ja si udhëtonin shqiptarët në diktaturë

Ankoheni për trafikun? Ja si udhëtonin shqiptarët në diktaturë

Tani ankoheni për trafikun?

Në kohën kur shteti nuk lejonte makinat private, mjetet kryesore të transportit ishin bërë biçikletat.

Këto foto të rralla tregojnë se cilat ishin mjetet e transportit vetjak dhe të mallrave në Shqipëri gjatë komunizmit.

SHPËRNDAJE

2 KOMENTET

  1. Shoqeria gjithmone ecen perpara.Luftrat i kthejne mbrapa ne fukarallek.
    Une do isha kurioz te ekspozoheshin edhe tranziti i kohes se merhumit Zog.Jo vetem nuk kishte rruge dhe ato qe ishin o me kalldrem o me balte.Por transporti behesh me njithunderake,kuaj e gomer,me dythunderake qerre me buaj dhe qe.
    Ndaj porosia do ishte me interresant qe te mos i humbisni pamjet e te gjitha koherave.Te dime ku ishim dhe ku do vemi.
    Lum kush te rroje ta njohe ZONJE.
    Sami Frasheri.

  2. Keta tanet o jane te lene ose bejne si te lene Ne nje koh kurr europa po i heq makinat nga qarkullimi ne po i shtojme plehrat e lena te europes Europa po mer shembull nga trafiku i Enverit se atmosfera sqe kurre e ndotur Tani u be Tirana te qarkullosh me kundragaz o njerez qe kurre nuk u bete njerez

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here