Ballina Auto ‘Lamborghini Urus’ më e reja e ‘bishës’ së rrugës

‘Lamborghini Urus’ më e reja e ‘bishës’ së rrugës


“Lamborghini” ka hequr mëndafshin e modelit të ri “Urus”, pak para prezantimit zyrtar në LA.

“Urus” është modeli i parë SUV që prodhon “Lamborghini”.


Makina fuqizohet nga një motor 4.0 litërsh tuin-turbo V8, me 641 kuajfuqi.

“Urus” ka marsh automatik me 8 shpejtësi, ndërsa tërheqë me katër rrotat.

Përshpejtimin prej 0 në 100 km/orë ky model e arrin për 3.6 sekonda.

Sipas Lambos, “Urusi” është “fuqi, performancë dhe dinamikë”, ndërsa kombinon edhe “dizajn, luks dhe ngasje të lehtë”.SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here