Video/ Beteja ‘epike’ mes dy vrasëseve të vogla… por kush fiton?!

Postuar më: 13 November 2017 17:30

Një merimangë është përballur me një grerëz të zezë, betejë e cila ka qenë e fundit për një nga insektet.

Pavarësisht përmasave të mëdha dhe aftësive të saj për t’i kthyer në drekë insektet e tjera, kjo betejë ka rezultuar një dështim për merimangën, e cila është mposhtur nga grerëza e zezë.
Videoja e kësaj beteje ‘epike’ është bërë sot virale në të gjitha rrjetet sociale.
Ajo është xhiruar nga një baba që bashkë me djem e tij po bënin një xhirro në park.
Videoja është paksa e sikletshme, pasi tregon ashpërsinë e botës së insekteve që u duhet të luftojnë çdo ditë për mbijetesë.
Shikoni videon më poshtë:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *