Të shtëna me armë në një shkollë fillore, 3 të vdekur në SHBA

Postuar më: 14 November 2017 20:07

Të paktën tre persona kanë vdekur pas të shtënave në një shkollë fillore në Kaliforninë Veriore në SHBA mëngjesin e sotëm me orën lokale.

Mes të vdekurve është edhe agresori, i cili u qëllua nga policia, shkruajnë autoritetet.

“Autori i sulmit është qëlluar me plumba nga policia, mendohet të paktën për 3 të vdekur”,- tha shefi i policisë së qarkut Tehama, Phil Johnson.

Autoritetet lajmëruan se ngjarja ndodhi 120 kilometra në veriperëndim të Sakramentos. Gjithashtu bëhet me dije se disa nxënës janë evakuuar menjëherë nga vendi i ngjarjes.

“Në momentin kur ndodhi ngjarja kishte fëmijë që ishin në mësim. Tani janë rreth 100 forca policie që kanë rrethuar zonën”,- u shpreh shefi i policisë.

Deri tani raportohet për 4 persona të plagosur, mes tyre 3 fëmije. Një prej dëshmitarëve ka raportuar se ishte fqinji i tij që “për një moment u çmend dhe pasi kërcënoi njerëzit e shtëpisë së tij, mori kamionçinën dhe u largua me armë në dorë”.

Dëshmitarët në shkollë thanë se kishin dëgjuar disa herë të shtëna në shkollë, por në fillim menduan se ishin fishekzjarrë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *