Ballina Aktualitet Politika TCH: Sokol Balla vazhdon Top Story-n! Berisha: U bë kurban

TCH: Sokol Balla vazhdon Top Story-n! Berisha: U bë kurban


Top Channel ka konfirmuar se Sokol Balla nuk do jetë më drejtor informacioni.

Në një lajm të shkurtër online, TCH thotë se Balla vazhdon emisionin Top Story.


“Sokol Balla largohet nga detyra e Drejtorit të Informacionit të Top Channel.

Gazetari Endri Xhafo do të jetë i komanduar në këtë detyrë për një periudhë të pacaktuar kohore ende.

Ndërkohë, Sokol Balla do të vazhdojë të drejtojë programin e tij Top Story si zakonisht nga e hëna në të enjte në orën 21:00,” thuhet në lajmin e TCH.

Nga ana tjetër, portalet spekulojnë me emrat që mund të zëvendësojnë Ballën, por edhe me arsyet e largimit.

Ish-kryeministri Sali Berisha është i pari që ka komentuar këtë lajm.

“Sokol Balla, kurbani i fundit i Norieges?!

Kush e ka radhen tani? Nuk dihet, por as pastruesja dhe roja nuk ndjehen te sigurte!” shkruan Berisha në FB.SHPËRNDAJE

1 Koment

  1. Sokol Ballen e kane shkarkuar si drejtor informacioni sepse e ka zevendesuar Saliu dhe jo vetemper Top Kanalin por edhe per Tv. e tjera ; e pse duhet te paguajne , kur saliu i ben pa pagese ; do te thoni ju sa te verteta jane , e kush po pyet tashti per vertetesine e lajmit . pastaj po e dha Saliu lajmin menjihere e jep Klani dhe kjo verteton se lajmi eshte i “vertete”.Vazhdo Sali se ti nuk mund te rrish pa sajuar . Cuditem si te quajne disa
    akoma “doktor” , ti mbetesh i pa arritshem ne fushen tende; shpifes profesionist.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here