Ballina Lifestyle ‘Përdhunim korrigjues’: Ja si ‘shërohet’ homoseksualizmi

‘Përdhunim korrigjues’: Ja si ‘shërohet’ homoseksualizmi


KUJDES: PAMJE SHQETESUESE

Një fotografe ka arritur të sjellë imazhet tronditëse të klinikave ku pretendohet se shërohet homoseksualizmi.


Këto klinika gjenden në Ekuador.

Paola Peredes, 31 vjeç, tha se mbeti e shokuar nga horrori që pa.

Personat që trajtohen në këtë klinikë dhunohen, nuk u jepet ushqim, detyrohen të luten e madje i nënshtrohen edhe “përdhunimeve korrigjuese”.

Shumë prej këtyre klinikave gjenden jo vetëm në Ekuador, por edhe në vende të tjera të Amerikës Latine dhe Europës.SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here