Ballina Kryesore Nga Buffon te Aubameyang, 11 ‘yjet’ që do t’i mungojnë ‘Rusi 2018’

Nga Buffon te Aubameyang, 11 ‘yjet’ që do t’i mungojnë ‘Rusi 2018’


Eliminimi i Italisë ka plotësuar një pazëll interesant me 11 lojtarë të kalibrit të lartë që do ti mungojnë Botërorit verën e ardhshme në Rusi.

Nga Buffon i cili ishte i fundit dhe deri tek Aubameynag i cili ishte një nga të parët që mori verdiktin për të mos qenë pjesë e trofeut më prestigjioz në botë, më poshtë keni të renditur formacionin me 11 futbollistë ‘yje’ dhe zëvendësues të denjë që do t’a ndjekin kompeticionin nga televizori.


Gianluigi Buffon (Itali / Juventus)

Antonio Valencia (Ekuador / Manchester United)

Virgil Van Dijk (Holandë / Southampton)

Leonardo Bonucci (Itali / AC Milan)

David Alaba (Austria / Bayern Mynih)

Naby Keita (Guinea / RB Leipzig)

Arturo Vidal (Kili / Bayern Mynih)

Gareth Bale (Uells / Real Madrid)

Arjen Robben (Holandë / Bayern Mynih)

Alexis Sanchez (Kili / Arsenal)

Pierre-Emerick Aubameyang (Gabon / Borussia Dortmund)

Zëvendësuesit:

Jasper Cillessen (Holandë / Barcelona)

Gary Medel (Kili / Besiktas)

Miralem Pjanic (Bosnja dhe Hercegovina / Juventus)

Marek Hamsik (Sllovaki / Napoli)

Henrikh Mkhitaryan (Armeni / Manchester United)

Riyad Mahrez (Algjeri / Leicester)

Edin Dzeko (Bosnja dhe Hercegovina / Roma)SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here