Ballina Aktualitet Kronika Me drogë nga Shqipëria, policia kap 60-vjeçarin grek me 118 kg marijuanë

Me drogë nga Shqipëria, policia kap 60-vjeçarin grek me 118 kg marijuanë


Policia helene ka arrestuar një shtetas grek pasi është kapur me 118 kg drogë. Sipas mediave greke, policia ka ndjekur një automjet që vinte nga kufiri shqiptar.

Mjeti është tentuar të ndalohet në Aggeli, Artë por nuk i është bindur urdhrit. Ka vazhduar rrugën deri sa humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga në Amfilochia.


Në mjet janë gjetur dhe sekuestruar 108 pako me 118 kg 638 gram marijuaneë, ndërsa në pranga ka përfunduar drejtuesi grek 60-vjeçar.SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here