Ballina Sport ‘Legjenda’ Buffon shpërthen në lot gjatë intervistës: Më vjen shumë keq për…

‘Legjenda’ Buffon shpërthen në lot gjatë intervistës: Më vjen shumë keq për…


Portieri legjendë i Italisë dhe Juventusit, Gianluiggi Buffon, nuk i ka përmbajtur lotët në përfundim të ndeshjes me Suedinë që dha verdiktin shumë të keq për ‘auxurrët’ të cilët do të duhet t’a ndjekin Botërorin nga televizori pas eliminimit.

39-vjeçari në intervistën për mediat italiane i pyetur për atë që ndodhi në këtë takim nuk i ka përmbajtur lotët por ka shpërthyer menjëherë në të qarë.


Nëse kualifikohej Buffon do të bëhej i pari futbollist që do të luante në 6 Botëror, por me eliminimin ky rekord do të mbesë vetëm në ëndërr për të.SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here