Ballina Auto ‘Chevrolet’ zbulon ‘Corvette’-n më të shpejtë

‘Chevrolet’ zbulon ‘Corvette’-n më të shpejtë


“Chevrolet” ka zbuluar “Corvette-n” më të shpejtë ndonjëherë. Bëhet fjalë për “Chevrolet Corvette ZR1”.

Me një motor V8 dhe 7 marshe, kjo makinë mendohet se do të arrijë rreth 315 km/h.

“Corvette ZR1” do të dalë në shitje pranverën e ardhshme, fillimisht në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.


Çmimi pritet të jetë rreth 150 000 dollarë.SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here