Ballina Auto “BMW i8 Roadster”, efikasitet dhe argëtim në qiell të hapur

“BMW i8 Roadster”, efikasitet dhe argëtim në qiell të hapur


Pas muajsh spekulimesh, “BMW” më në fund ka prezantuar makinën e shumëpritur “i8 Roadster”, së bashku me një “coupe” të rinovuar.

Kjo makinë do të dalë në treg në janar të vitit të ardhshëm dhe do të ketë një çmim prej 126 000 eurosh, 10 000 më shumë sesa “BMW”-ja e mbuluar.


“BMW”-ja thotë se, “i8 Roadster” arrin nga 0-100 km/h për 4.6 sekonda, ndërsa shpejtësia maksimale shkon deri në 250 km/h.SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here