Ballina Aktualitet Ushtria e Kim Jong Un, “gati” për luftë me SHBA-të

Ushtria e Kim Jong Un, “gati” për luftë me SHBA-të


Të nxjerrësh pamje nga jeta e përditshme nga Koreja e Veriut është shumë e vështirë, aq më pak kur bëhet fjalë për ushtrinë e këtij vendi.

Por fotografi Pierre Depont, ia ka arritur këtij qëllimi dhe imazhet që ai sjell pasqyrojnë një realitet krejt ndryshe nga sa jemi mësuar.


Të qeshur para kameras, duke pirë një cigare, duke u çlodhur me miqtë, duke kullotur patat, apo duke u argëtuar në dasma, lufta duket se është gjeja e fundit që u shkon në mendje ushtarëve të Koresë së Veriut.SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here