Kryemadhi: S’ka drejtësi, Rama dhe Çako garant për krimin

Postuar më: 20 October 2017 19:39

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ne nje dalje per mediat sot pasdite komentoi vendimin e keshillit te Mandateve dhe Rregullores qe shtyu per neser vendimin per Saimir Tahirin.

Ajo tha se Mazhoranca humbi sot mndësinë për të trfguar vullnet që drejtësia të bëjë punën e saj. Të gjithë u bënë dëshmitarë të qëndrimit të paprecedentë duke penguar zbardhjen e një veprimtarie kriminale dhe me dimension ndërkombëtar. Mbledhja e sotme duhet të ishte mbledhja më e shkurtër në historinë e parlamentarizmit shqiptar.

Është fare e qartë nga sot që ky kryeministër kanë gëlltitur kusinë e corbës së prishur deri në lugën e fundit.

Kryeministri dhe Haki Cako vazhdojnë të jenë në detyre si garant të krimit dhe drogës, cdo ditë në vazhdim e qëndrimit të tyre është e bardhë për trafikantët dhe e zezë poër qytetarët shqiptarë. I bëj thirrje të heqin dorë nga sulmet presionet dhe shantazhet që i ushtrojnë drejtësisë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *