Ballina Dikur Foto për të mos u humbur: Mjerimi në Shqipërinë e vitit 1990

Foto për të mos u humbur: Mjerimi në Shqipërinë e vitit 1990

Nga Tirana, në Shkodër, Vlorë, Gjirokastër, Berat, Fier, Durrës e Sarandë, ky koleksion i Martin Parr tregon se si ishte Shqipëria në vitin 1990.

Mos i humbisni këto foto të rralla.

Ato tregojnë mjerimin e dikurshëm.

Ndaj nëse mendoni se ishim më mirë, gaboheni!

SHPËRNDAJE

3 KOMENTET

  1. Atehere e hanim nje cop buk dhe ishim te kenaqur Tashti po hane njeri tjetrin dhe nuk kane te ngopur Pikerisht kete nuk ndanje dot gazetaret fukarallekun me krriminalitetin

    • demokracia na soli mirqenje na soli disa bime qe si kishim si ashashin marujana dhe koncentrat si kokain e heroina e ne fund nje plumb bythes keto perzihen sot me buket e that te xhaxhit sal liri demakraci se pa buk nuk ngelesh ti

  2. O ss , po si mund te ngushellohesh me mjerimin o mjeran ! Haje vertet barin po neqofte se do thoshe nuk ka djath te futnin ne burg , apo harrove !!! Apo ska gje se te fuste ne burg vellai ose gruaja !!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here