Ballina Argetim Festa e të vdekurve, apo e ‘budallenjve’? Qeshni me këto foto

Festa e të vdekurve, apo e ‘budallenjve’? Qeshni me këto foto


Teksa po afron festa e Halloween-it shumë prej nesh kujtojnë festat e çmëndura qëe bëjnë, të paktën në Shqipëri, ku vlon alkooli dhe pijet pafund.

Në fakt në vendet e Evropës, sidomo në Amerikë, kjo festë festohet më së shumti.


Por ka raste kur veshja për këtë festë, është paksa e çuditshme.

Shikoni këto foto dhe do e kuptoni pse.SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here