Byroja merr vendimin për Nokën, përjashtohet për 10 ditë

Postuar më: 12 October 2017 20:44

Byroja e Kuvendit ka marrë vendim për deputetin e Partisë Demokratike Flamur Noka, për bllokim të foltores në Kuvend dhe për fyerje të kreut të Parlamentit Gramoz Ruçi.

Byroja ka vendosur masën e përjashtimit për 10 ditë të deputetit demokrat.

Ai u përjashtua sot nga Kuvendi nga kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi.

Përjashtimi erdhi pasi Noka bllokoi foltoren e Kuvendit në shenjë proteste pasi Ruçi i bllokoi fjalën Berishës

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *