Ballina Aktualitet Politika Byroja merr vendimin për Nokën, përjashtohet për 10 ditë

Byroja merr vendimin për Nokën, përjashtohet për 10 ditë


Byroja e Kuvendit ka marrë vendim për deputetin e Partisë Demokratike Flamur Noka, për bllokim të foltores në Kuvend dhe për fyerje të kreut të Parlamentit Gramoz Ruçi.

Byroja ka vendosur masën e përjashtimit për 10 ditë të deputetit demokrat.


Ai u përjashtua sot nga Kuvendi nga kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi.

Përjashtimi erdhi pasi Noka bllokoi foltoren e Kuvendit në shenjë proteste pasi Ruçi i bllokoi fjalën BerishësSHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here