Ballina Aktualitet Politika S’ka pushim, parlamenti mblidhet sërish nesër për të pestën ditë me radhë

S’ka pushim, parlamenti mblidhet sërish nesër për të pestën ditë me radhë


Për të pestën ditë radhazi parlamenti do të mblidhet sërish nesër paradite, për të zgjedhur përbërjen e komisioneve parlamentare.

Seanca është thirrur në orën 11:00, ndërsa sot ka patur edhe një takim mes Gramoz Ruçit dhe kryetarëve të grupeve parlamentare, Taulant Balla, Edmond Spaho dhe Petrit Vasili.


Sot në orët e para të mëngjesit, parlamenti votoi me 78 vota pro programin e ri qeveritar pas një debati maratonë.SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here