Ballina Argetim Lajmi i mirë nga turizmi dhe disa foto mahnitëse nga Shqipëria

Lajmi i mirë nga turizmi dhe disa foto mahnitëse nga Shqipëria


“Vitin tjetër mos prenotoni jashtë shtetit”.

Kështu deklaroi kryeministri Edi Rama, duke premtuar se qeveria e tij do t’i kushtojë vëmendje të madhe turizmit në vend.


Në të vërtetë, teksa Shqipëria po kthehet në një destinacion turistik dhe mediat e huaja nuk pushojnë së shkruari për vendin e shqiponjave, po vijnë rezultatet e para pozitive.

Sipas statistikave të publikuara nga Banka e Shqipërisë, bilanci neto i të ardhurave nga turizmi në 6 muajt e parë të vitit ishte 156 milionë euro, një nivel rekord ky i pas viteve ’90.

Turizmi në Shqipëri e ka potencialin për të sjellë akoma më shumë të ardhura.

Këto foto të bëra nga Fation Plaku tregojnë edhe njëherë se përse ia vlen të vizitoni vendin tonë.SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here