Ballina Aktualitet Fotot që nuk i keni parë asnjëherë nga sulmi i 11 shtatorit

Fotot që nuk i keni parë asnjëherë nga sulmi i 11 shtatorit


Kanë kaluar 16 vite nga sulmi terrorist që ndodhi në New York drejt Kullave Binjake.

Sulmin atëkohë e kishte kryer grupi terrorist islamik Al-Kaida.


Mijëra persona patën mbetur të vdekur nga rrëzimi i Kullave Binjake.

11 shtatori ishte ditë tragjike për tërë botën.

Ende flitet për viktimat dhe përkujtohen ato çdo vit.

Këto janë disa nga fotografitë e publikuara nga fotografi David Friend, në një libër të tij të cilën e pati publikuar disa vite pas sulmit terrorist.

Këtu janë disa nga pamjet që deri më tani nuk janë publikuar nga mediat, por as edhe nga vetë njerëzit që i shkrepën ato.SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here