Ballina Auto Fotolajm/ Ja makinat e para që zbritën në rrugët e Tiranës…

Fotolajm/ Ja makinat e para që zbritën në rrugët e Tiranës…


Automobilat e parë që kanë nisur të hyjnë në Tiranë datojnë në vitin 1920, ku nga kjo foto tregohet qartë se ato kanë qenë vetura të  prodhimit amerikan.

Këto ishin disa prej makinave të para që përveç qerreve dhe karrocave me kuaj nisën të popullonin rrugët e kryeqytetit tonë, Tiranës.


Ato ishin në pronësi të pasanikëve dhe tregëtarëve të asaj kohe, dhe siç shihet edhe nga foto, kishin një elegancë të admirueshme.SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here