Ballina Dikur Viti 1937: Shijoni këto pamje të Tiranës minimaliste

Viti 1937: Shijoni këto pamje të Tiranës minimaliste


Tani Tirana është një metropol i zhurmshëm.

Por nëse doni të shikoni se si ishte Tirana në vitin 1937, ju ndihmon gazetari dhe studiuesi Ilir Ikonomi.


Ai ka publikuar pamjen e kryeqytetit ‘minimalist’.

“Pak detaj nga Tirana në vitin 1937,” shkruan ai në faqen e tij në FB.

Ndiqni këto pamje të rralla.SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here