Ballina Aktualitet Kronika Rikthehen reshjet, shënohen tre aksidente me dy viktima

Rikthehen reshjet, shënohen tre aksidente me dy viktima


Nisja e reshjeve ka shkaktuar tre aksidente, me pasojë dy të vdekur dhe katër të plagosur, një prej të cilëve në gjendje të rëndë.

Sipas Ora News, në autostradën Lezhë–Shkodër, në afërsi të Kryqëzimit të Kallmetit mjeti tip Benz ka dalë nga rrugë e për pasojë ka humbur jetën drejtuesi i mjetit, shtetasi Lek Nikolli 50 vjeç, punonjës policie, i cili udhëtonte i vetëm në automjet.


Ndërkohë në Elbasan në aksin rrugor Cërrik-Papër, në fshatin Valas ka dalë nga rruga mjeti tip “Ford”, veturë me targa AA 503 KN që drejtohej nga shtetasi A.H., 54 vjeç banues në Sarandë.

Si pasojë ka gjetur vdekjen vajza M.Sh., 11 vjeçe banuese në Korçë, e cila ka qenë pasagjere në mjet.

Gjithashtu janë dërguar për ndihmë mjekësore në spitalin Kirurgjik Elbasan vetë drejtuesi i mjetit dhe dy pasagjere konkretisht shtetaset: A.Sh., 54 vjeçe banuese në Korçë dhe K.Sh., 74 vjeçe banuese në Sarandë.

Në Vlorë dy automjete janë përfshirë në aksident rrugor, një prej tyre me targa italiane.

I plagosur ka mbetur një i ri, i cili është dërguar me urgjencë në spital ku mësohet se është në gjendje të rëndë.SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here