Ballina Argetim Nami në Tiranë/ Të zhveshur nudo, ulërima dhe alkool… të rinjtë tek...

Nami në Tiranë/ Të zhveshur nudo, ulërima dhe alkool… të rinjtë tek ‘Qyteti Studenti’ harbohen si ata në Britani


Të rinjtë shpesh nuk përmbahen me veprimet e tyre kur gjenden në shoqërinë e njëri-tjetrit dhe aq më tepër kur janë larg syve të prindërve duke mos patur asnjë person mbi kokë që të mos i vëzhgojë.

Një grup të rinjsh tek “Qyteti Studenti” në kryeqytet, kanë lënë nam në gjithë lagjen me veprimet e tyre të pahijshme, që kanë shqetësuar edhe banorët e zonës.


Ulërimat dhe prekjet e tyre janë dëshmuar nga ballkonet e komshinjve të tyre në lagje, të cilët kanë mbetur të skandalizuar përveç faktit që nuk kanë vënë gjumë në sy tërë natën.

“Pershendetje jeta osh qef, shiko ca ndodh ne qytet studenti. Jan nje grup te rinjsh te huaj po benin shum zhurm u zgjova me pa cka u bo por cte shof, te rinj duke bërtitur e qeshur e zhveshur lakuriq,-shprehet një banor i zones”.

Ai ka një kërkesë për administratorët e këtyre konvikteve dhe shprehet si më poshtë:

“Mir qe po na lene pa gjum por na besdizin me veprimet e tyre aman o adm te konvikteve na i largoni se mbetem pa gjum… anonim ju lutem”,-ka shtuar qytetari për “JOQ.al”./JOQ/SHPËRNDAJE

1 Koment

  1. Dilni pra nga shtepite cfare prisni, shkoni te ata te “rinjte” qe ebertasin dhe u lene pa gjume, meshkujve futini nga nje tegel nga pas, ndersa buceve u beni gojere dhe nuk do te kete me zhurma.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here