Ballina Argetim Djali i Yllka Mujos incident në kufirin grek: Ma hodhën pashaportën si...

Djali i Yllka Mujos incident në kufirin grek: Ma hodhën pashaportën si të ishte letër higjenike


Amos Zaharia, aktori i njohur e njëkohësisht vëllai i Elia Zaharisë, aktore dhe bashkëshorte e Princit Leka i Dytë, ka perjetuar nje moment poshterimi ne kufirin grek, teksa do kalonte per te pushuar ne shtetin fqinj.

Djali i aktores Yllka Mujo, ka reaguar me një status në Facebook, ku flet për diskriminimin që u bëhet shqiptarëve nga grekët. Por nuk jep detaje te tjera perse ka ndodhur kjo.“Sapo kalova kufirin e ketyre “evropianeve” Grek. Ma moren pashaporten dhe ma hodhen si te ishte leter e perdorur higjenike. Hajde shpenzo para te keta bukshkale te pafytyre. Rrofshim ne per shtetin qe kemi dhe bravo i qofte ketij populli Grek qe i lakmojne vec prapanicen njeri tjetrit. Ptu”, shkruan ai.
SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here