Ballina Aktualitet Politika Çipa: Nuk kam pasur kurrë nënshtetësi greke

Çipa: Nuk kam pasur kurrë nënshtetësi greke


“Nuk kam pasur, nuk kam dhe besoj nuk do të kem nënshtetësi tjetër veç asaj shqiptare”.

Me këto fjalë gazetari Aleksandër Çipa ka reaguar ndaj lajmit se qeveria greke i ka hequr atij nënshtetësinë helene, për veprime anti-greke.


“Kam dashur në një moment. rreth vitit 2001 të kem nënshtetësinë e shqiptarit në Kosovë. Sa për lajmin e botuar në një media greke dhe publikuar me zell nga shumë media të vendit tim, bëj me dije se nuk kam asnjë dijeni zyrtare. Dyshoj se është një punë mediokrish e filogrekëve lokalë në Himarë”, shton Çipa.SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here