Ballina Aktualitet Kronika Kontrollet e OSHEE, tre biznese vidhnin energjinë përmes matësit

Kontrollet e OSHEE, tre biznese vidhnin energjinë përmes matësit


OSHEE e Tiranës ka vijuar kontrollet për evidentimin e rasteve të abuzimit me energjinë elektrike.

Nga kontrollet e ushtruara tre biznese janë evidentuar se vidhnin përmes sistemit matës, ndërsa janë konstatuar dhe dy rilidhje të paligjshme.


Të pesta këto raste sipas OSHEE janë proceduar në polici.

Operacioni vijon edhe në Shkodër, ku gjatë mbrëmjes janë shoqëruar në polici tre abonentë.

OSHEE në fokus të kontrolleve ka vendosur bizneset.SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here