Ballina Aktualitet Jetimët që la pas Shteti Islamik në Mosul

Jetimët që la pas Shteti Islamik në Mosul


KUJDES: PAMJE SHQETESUESE

Ushtarët e qeverisë irakiane po rrënojnë nëpër gërmadhat e Mosulit për të gjetur të mbijetuar, të lënë pas nga terrori i Shtetit Islamik.


Gjatë përpjekjeve të tyre, ata kanë gjetur dy fëmijë mes rrënojave.

Një prej tyre hante mish të gjallë në përpjekje për të mbijetuar.

Një tjetër, një vajzë e vogël e quajtur Amina, u gjet nga ushtarët kur dëgjuan thirrjet e saj nga rrënojat.

Ajo u tha ushtarëve se prindërit e saj ishin ‘martirë’ dhe me shumë gjasë janë vrarë gjatë një sulmi kamikaz.

Imazhet befasuese tregojnë se si ky qytet do i vuajë për një kohë të gjatë pasojat e pushtimit nga Shteti Islamik, pavarësisht se tani janë çliruar.SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here