Ballina Argetim Duket si betejë dinosaurësh? Jo, janë të vërtetë

Duket si betejë dinosaurësh? Jo, janë të vërtetë


KUJDES: PAMJE SHQETESUESE

Kjo betejë epike mund të duket sikur është një skenë nga filmat e serisë “Xhurasik”.


Por në fakt është një betejë e vërtetë mes dy hardhucash të mëdha, që njihen me emrin dragonjtë e Komodos.

Këto krijesa janë të rralla dhe shpesh luftojnë me njëra-tjetrën për territor dhe ushqim.

Ky zvarranik jeton në disa ishujk të Indonezisë dhe mund të peshojë deri në 70 kg.

Dragonjtë e Komodos mund të jenë edhe tre metra të gjatë.SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here