Ballina Aktualitet Kronika Droga në Llakatund, gjykata liron një nga policët, 8 të tjerë në...

Droga në Llakatund, gjykata liron një nga policët, 8 të tjerë në burg


Gjykata e Vlorës ka dhënë masën e sigurisë për nëntë personat e arrestuar në fshatin Drithas, aty ku në datë 14 korrik, u sekuestrua sasia rekord e lëndës narkotike prej 15.6 ton.


Tetë prej të arrestuarve janë lënë në masën arrest me burg përfshirë edhe punonjësin e policisë Lirim Lamaj, ndërsa efektivi tjetër, Avdyl Sinanaj, me detyrë inspektor në Llakatund, është lënë në detyrim paraqitje.

Dy policët u arrestuan me akuzën e kultivimit të lëndëve narkotike dhe mosraportim të parcelave me kanabis në zonë.

Të arrestuarit e tjerë Astrit Lamaj, Balil Gjata, Myzafer Tushaj, Ervin Tushaj, Rakip Arapaj, Kudret Tushaj dhe Elion Latifi, të gjithë banorë të fshatrave Dritash dhe Llakatund.

Ata ranë në prangat e policisë pas një operacioni masiv në Llakatund, ku u sekuestruan 15.6 ton drogë në dy banesa të braktisura.

Arrest me burg

Astrit Lamaj (Efektiv policie)

Balil Gjata

Myzafer Tushaj

Ervin Tushaj

Rakip Arapaj

Kudret Tushaj

Elion Tafili

Lirim Lamaj (Vëllai i efektivit të policisë, Astrit Lamaj)

Detyrim paraqitje

Avdyl Sinanaj (Efektiv policie)SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here