Ballina Argetim ‘Shëtitje’ me 11 jahtet më të shtrenjta në botë

‘Shëtitje’ me 11 jahtet më të shtrenjta në botë


Jahtet po bëhen gjithnjë e më normale, për të gjithë milionerët e botës.

Sheikët e naftës dhe manjatët rusë, vazhdimisht kalojnë pushimet në jahtet e tyre të mëdha, me pishina, fusha basketbolli dhe deri, salla koncertesh.


Maksimumi i paguar për një jaht luksoz, është 4.8 miliardë dolarë dhe është blerë nga një biznesmen malajzian, në vitin 2011.

11. Octopus Yacht – 200 milionë dollarë – Paul Allen

10. Al Mirqab Yacht – 250 Milionë dollarë – Sheiku Al Thani

09. Dilbar Yacht – 256 milionë dollarë – Alisher Usmanov

08. Al Said Yacht – 300 milionë dolarë – Sulltani i Omanit, Al Said

07. Dubai Yacht – 400 milionë dollarë – Sheiku Al Maktoum

06. Motor Yacht A – 400 milionë dollarë – Andrey Melnichenko

05. The Serene Yacht – 560 milionë dollarë – Mohammed Bin Salman

04. Rising Sun Yacht – 590 milionë dollarë – David Geffen

03. The Azzam Yacht – 600 milionë dollarë – Familja mbretërore e Abu Dabit

02. The Eclipse Yacht – 1.9 miliardë dollarë – Roman Abramovich

01. The History Supreme Yacht – 4.8 miliardë dollarë – Një biznesmen malajzianSHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here